WARGAME.wz.cz

WARGAME

Herní série Wargame je série tří samostatně vydaných realtimových strategických her z období studené války. Hra poskytuje realistický obrázek válečných bitev s důrazem na hratelnost.

Sérii Wargame tvoří: European Escalation (2012), AirLand Battle (2013) a Red Dragon (2014). Herní série svým zpracováním volně navazuje na hru R.U.S.E. (2010), která je však zasazena do období 2. světové války. Za všemi těmito hrami stojí softwarové studio Eugen Systems.

Na těchto stránkách najdete např. návody, informace k herním frakcím, tutorial na vytvoření vlastního decku, kompletní přehledy map pro jednotlivé díly. Najdete zde i HW nároky včetně tipů k řešení případných potíží se hrou - sekce technická pomoc.

Poslední novinky

Aktuálně vývojáři pracují na dalším rozšíření pro titul Wargame: Red Dragon.

1. prosince 2016 - na základě proběhlého hlasování bylo vydáno další placené DLC "Double Nation pack:reds", které obsahuje Jugoslávii a Finsko (obě zamě PAKT). Toto DLC přináší celkem 186 nových jednotek.

10. listopadu 2016 - vydána nová mapa Russian Roulette pro Red Dragon

4. října 2016 - vydán Nation Pack: Izrael pro Red Dragon - lze zakoupit na - Steamu

3. října 2016 - na oficiálních stránkách zveřejněn přehled techniky pro Izraelský balíček

16. září 2016 - na oficiální blog přidáno preview Israel DLC

19. května 2016 byl pro Wargame: Red Dragon vydán balíček Netherlands Nation Pack. Ten obsahuje celkem 80 nových jednotek nové strany konfliktu - Nizozemí (NATO). Oficiální stránka balíčku ve službě steam.

16. února 2016 byl pro Wargame: Red Dragon vydán MAP PACK #3 obsahující 6 nových map. Všechny mapy si můžete prohlédnout v sekci map pro Wargame Red Dragon.

O hře Wargame

Každá z her série Wargame má jak singleplayer, tak multiplayer. Singleplayer se skládá z jednotlivých (fiktivních) válečných konfliktů, které vždy tvoří ucelenou kampaň. Těžištěm je však multiplayer, který nabízí množství rozličných bojů proti ostatním hráčům, a to od souboje jeden na jednoho až po veliké bitvy 10 na 10. Hraní proti živým protihráčům bývá opravdovou výzvou. Částečně si patřičné strategie můžete osvojit ve skirmish módu proti AI.

Pod svým velením máte kompletní armádu skládající se z pěchoty, tanků, rozličných podpůrných vozidel, dělostřelectva, helikoptér a případně i letectva a námořnictva. Každá jednotka je zpracována podle skutečnosti.

Hlavní odlišností od ostatních strategických her je systém volání posil. Ve hrách Wargame se nezdržujete stavěním základen a těžbou surovin, ale máte ihned k dispozici jednotky, které jste si před začátkem hry specifikovali v tzv. decku. Za všechny tyto jednotky však platíte "politickými body". Ty jednak získáte na začátku každé hry, další vám pak neustále plynou podle toho, kolik klíčových částí mapy máte pod svojí kontrolou. Přivolaná jednotka na mapu vstupuje předem definovanými cestami a může se ihned zapojit do boje.

Wargame: Red Dragon

zabrání sektoru "velitelským štábem" přivezeného na bojiště "Tatrou 148"

Druhou odlišností je systém zásobování jednotek, což lze vlastně chápat jako takovou náhradu za těžení surovin. Ve Wargame je nutné zajišťovat základní potřeby jednotek. Musíte tedy všem silám doplňovat munici a dotankovávat pohonné hmoty pro pohyb mechanizace. Rovněž je možné zajišťovat opravy techniky poškozené v boji. Naštěstí je však tento zásobovací systém relativně jednoduchý a snadno použitelný. Avšak klade jisté nároky na zabezpečení logistiky a určitě je vítaným zpestřením hry.

Wargame: Red Dragon

kolona zásobovacích trucků Tatra 813 armády ČSSR

Hry Wargame můžete zakoupit na Steamu - Wargame Franchise Pack obsahuje za velmi výhodnou cenu všechny tři díly (wargame: european escalation, wargame: airland battle a wargame: red dragon).

 

Poslední aktualizace webu wargame.wz.cz proběhla 28. prosince 2016

Nyní se nacházíte na titulní straně české Wargame fansite Wargame.wz.cz | Wargame czech fansite